Učiteľ/ka ZŠ (2. stupeň)

Slobodná škola - Súkromná základná škola, Košice

Miesto výkonu práce
Galaktická 9, Košice
Aprobácia
Biológia, Fyzika, Chémia
Termín nástupu
31.5.2023
31.5.2023
Počet študentov školy
50
Platové podmienky
Plat zamestnanca bude zohľadňovať zákon 553/2003 Z. z. a Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 220/2022 Z. z., ktorými sa ustanovujú zvýšené stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.
nie

Požiadavky na uchádzača

Znalosť práce s PC
gmail, kancelársky balík - základy
Učiteľ pre sekundárne vzdelávanie - Vzdelanie podľa zákona č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch v znení neskorších predpisov a vyhlášky č. 437/2009 Z. z.
Ďalšie požiadavky
Možnosť čiastočného úväzku. Do rozrastajúceho sa tímu Slobodnej demokratickej školy Košice hľadáme na dlhodobú spoluprácu sprievodcu (učiteľa prírodných vied) pre deti prevažne v mladšom školskom veku a skúšajúceho domškolákov na plný úväzok. Po vzore Summerhill a Sudbury modelov budeme veľa vonku a deťom dáme právo rozhodovať o tom čo, ako, kedy a kde sa učia. Zachováme ich motiváciu objavovať a meniť svet, ktorý im odovzdávame. Sme základná škola zaradená do siete škôl SR, podporujeme aj domáce vzdelávanie a naše unikátne experimentálne overovanie slobodného vzdelávania povedie nitrianska univerzita UKF. Náš skúsený tím zahŕňa aj psychológa, špeciálneho pedagóga, podporu inklúzie a odborné i legislatívne poradenstvo. Súčasťou úväzku je aj rôznorodá práca podľa potrieb školy. Naša organizácia sa rozvíja, od každého jednotlivca sa očakáva, že sa prispôsobí vnútornej dynamike organizácie postavenej na demokratických a holakratických princípoch.

NIEČO O NÁS:
Kto? https://slobodnaskola.edupage.org/a/nas-tim
Prečo? https://slobodnaskola.edupage.org/a/inspiracia
Komu? http://slobodnaskola.sk/#detaily
S kým? http://www.pf.ukf.sk/
Blog? http://dennikn.sk/autor/slobodnaskola/
FAQ? https://slobodnaskola.edupage.org/a/caste-otazky
Ďalšie otázky? http://slobodnaskola.sk/#kontakt
Podporte nás! https://slobodnaskola.edupage.org/a/podporte-nas-1

NÁPLŇ PRÁCE:
-objavovať s deťmi okolitý svet, podporovať sebariadené vzdelávanie, samostatnosť a zodpovednosť
-byť pre deti prítomný a aktívny člen komunity, rešpektujúci, nenásilný a nestranný
-klásť (si) otázky, hľadať odpovede, vzdelávať sa v oblasti slobodného vzdelávania
-vedenie pedagogických asistentov pri individuálnej práci s každým žiakom
-práca v zmiešanom kolektíve žiakov 1. a 2. stupňa ZŠ, v inkluzívnej skupine
-pedagogická diagnostika a slovné hodnotenie žiakov
-polročné a koncoročné preskúšania domškolákov
-vedenie pedagogických asistentov pri individuálnej práci s každým žiakom v oblasti prírodných vied
- rôznorodá práca podľa potrieb školy

MIESTO VÝKONU PRÁCE: rôzne - Galaktická 9, územie mesta Košice a okres Košice-okolie

ZAMESTNANECKÉ VÝHODY: možný čiastočný úväzok, flexikonto (konto pracovného času), práca z domu, príspevok na stravu, zapožičanie služobného auto, notebook a telefón na súkromné účely, pravidelné a systematické vzdelávanie, intenzívne sebaspoznávanie, preplácanie nevyužitej dovolenky a nadčasov. Priama otvorená komunikácia medzi kolegami, neustále učenie sa.

OČAKÁVANÉ OSOBITÉ PREDPOKLADY A ZRUČNOSTI:
-rešpektujúci prístup k ľuďom (a deti sú tiež ľudia), kritické myslenie a dobrodružnosť
-vnútorná motivácia poznávať (sa), učiť (sa) a neustále na sebe pracovať
-dlhodobý záujem o slobodné demokratické vzdelávanie, rešpektujúcu komunikáciu, inklúziu apod.
-kreativita, samostatnosť, flexibilita, reziliencia, zvládanie nepohody a krízových situácií
- ochota pracovať s každým žiakom bez ohľadu na jeho znevýhodnenie
- ochota a zdravotné predpoklady byť so žiakmi vonku a vo voľnej prírode za každého počasia
-vnútorná motivácia rozvíjať a vzdelávať sa v rôznych oblastiach (nenásilná komunikácia, riešenie konfliktov, zvládanie krízových situácií, inklúzia, komunitné vzdelávanie...)
-schopnosť zaradiť sa do holakratického zriadenia školy
-vodičský preukaz, aktívne šoférovanie

VÝHODOU JE:
-vzdelanie v oblasti osobnostného rastu, rešpektujúcej komunikácie, sebapoznávania a EQ
-angličtina, nemčina, posunkový či iný jazyk na komunikačnej úrovni
-predchádzajúce skúsenosti s prácou s deťmi / starostlivosťou o ne, dobrovoľníctvo
-predchádzajúce skúsenosti so slobodným (demokratickým/samoriadeným) vzdelávaním, zvedavosť
-špecifická zručnosť alebo záľuba vhodná na neformálne vzdelávanie detí

So životopisom zasielajte aj motivačný list, prečo by ste chceli pracovať v rámci slobodného demokratického vzdelávania. Práca vhodná aj pre šikovného absolventa, je možné dohodnúť aj bývanie v Košiciach.

Nakoľko od našich uchádzačov očakávame čítanie s porozumením ako základný predpoklad spolupráce, na životopisy zasielané BEZ MOTIVAČNÉHO LISTU NEBUDEME REAGOVAŤ. Tento list má zodpovedať približne tieto otázky:
- v čom ma zaujala vaša Slobodná škola?
- v čom vidím práve tento spôsob/model vzdelávania ako obohacujúci pre dieťa, spoločnosť, atď.?
- v čom naopak vnímam možné nezhody v tom, ako vidím/chápem ja vzdelávanie verzus to, aké sú východiská Slobodnej školy/slobodného demokratického prístupu k vzdelávaniu?
- v čom vidím svoje prínosy pre Slobodnú školu?
- v čom vidím prínosy Slobodnej školy pre seba?
- ako chápem svoju slobodu, či slobodu detí/iných ľudí? Apod.

Inzerát ponechávame zverejnený do zmazania, nakoľko sme rastúca organizácia a dlhodobo hľadáme kolegov s potenciálom pre našu školu. Všetkých vybraných uchádzačov budeme včas kontaktovať. Nekontaktujte nás poštou, telefonicky, ani emailom, či je inzerát aktuálny ani či vieme reagovať na včera zaslaný životopis - nie, nevieme :).

KONTAKT: 0948223247, 0949014247, 0911 157 038, [email protected]

Adresa školy alebo zariadenia
Slobodná škola - Súkromná základná škola
Galaktická 9
040 22 Košice
www.slobodnaskola.sk
Kontaktná osoba
Juraj Mazák
+421 949 014 247