Hľadáte zamestnanca? Ako pridáte bezplatnú pracovnú ponuku v školstve?

Praktický sprievodca pridaním pracovnej ponuky pre riaditeľov a zriaďovateľov škôl a školských zariadení.

Portál Edujobs.sk umožňuje bezplatne zverejňovať voľné pracovné miesta v regionálnom školstve. Všetky pracovné ponuky sú prehľadne zobrazené a poskytujú pokročilé možnosti vyhľadávania pre uchádzačov podľa pracovného miesta a aprobácie. Prácu je možné hľadať aj na základe regiónov a druhu školy.

Databáza škôl vychádza zo štatistických informácií dostupných v registroch ÚIPŠ, ktoré sa aktualizujú raz ročne, vždy k 1. 9. aktuálneho kalendárneho roku.

Všetky pracovné ponuky sú exportované na www.profesia.sk a partnerské internetové stránky. Pokiaľ by ste mali záujem o ich export aj na stránku vašej školy, kontaktujte nás.

1. Pridanie pracovnej ponuky.

Informáciu o voľnom pracovnom mieste v školstve môžete pridať kliknutím na odkaz Pridať pracovnú ponuku v pravom hornom rohu obrazovky.

2. Zadanie základných informácií o pracovnej ponuke.

V popise pozície vyberte názov pracovnej pozície. Všetky informácie môžete aj vpisovať. Máte k dispozícii pegagogické aj nepedagogické pracovné pozície.

V prípade učiteľských pozícií máte na výber aj pole Aprobácia. Pridať môžete maximálne tri predmety.

Všetky polia, pri ktorých je symbol „*“, sú povinnými poľami.

Pridanie screenshot 1

3. Pridanie doplňujúcich informácií.

Pokiaľ máte špecifické požiadavky na vzdelanie uchádzača, jeho počítačovú gramotnosť, pracovnú skúsenosť a podobne, doplňte ich práve sem.

Ak máte požiadavky, aby súčasťou žiadosti boli aj iné doklady (výpis z registra trestov, motivačný list, alebo CV), upozornite na to kandidáta priamo v ponuke.

TIP: Vaša pracovná ponuka získa na serióznosti, pokiaľ bude obsahovať aj informáciu o termínoch, dokedy môžu uchádzači reagovať, rovnako ako aj termín ukončenia výberového konania.

Pridanie screenshot 2

4. Výber školy a pridanie kontaktných údajov.

Z databázy škôl vyberte tú vašu. Názvy sú krátené podľa údajov v zoznamoch Ústavu informácií a prognóz.

Kontaktné údaje slúžia na overenie pracovnej ponuky. Na uvedený e-mail vám pošleme náhľad pracovnej ponuky pred jej zverejnením, aby ste zachytili prípadné chyby.

Po tom, ako ponuku overíte, potrvá približne 1 hodinu, kým sa objaví na stránke www.edujobs.sk.

TIP: Ak neviete nájsť v zozname škôl tú vašu, skúste zadať jej adresu. Vyhľadávač prehľadáva všetky údaje o škole.

Pridanie screenshot 3

Ako dlho bude ponuka zverejnená?

Všetky ponuky sú zverejňované na obdobie 1 mesiaca. Týždeň pre uplynutím tejto doby vám príde e-mail o končiacom období. Ak sa vám za túto dobu nepodarilo pozíciu obsadiť, môžete ju jednoducho predĺžiť kliknutím na odkaz priamo v tele e-mailu. Doba zverejnenia inzerátu sa predĺži o ďalší mesiac a po tomto čase bude inzerát automaticky zmazaný.

Obsadili ste pracovné miesto a chcete ponuku vymazať?

Ponuku môžete kedykoľvek zmazať prostredníctvom odkazu v tele e-mailu, ktorý vám bol doručený na overenie pri jej zadávaní.

A teraz vám už nič nebráni pridať pracovnú ponuku