Predmet

Hľadáte zamestnanca? Ako pridáte bezplatnú pracovnú ponuku v školstve?

Praktický sprievodca pridaním pracovnej ponuky pre riaditeľov a zriaďovateľov škôl a školských zariadení.

Portál Edujobs.sk umožňuje bezplatne zverejňovať voľné pracovné miesta v regionálnom školstve. Všetky pracovné ponuky sú prehľadne zobrazené a poskytujú pokročilé možnosti vyhľadávania pre uchádzačov podľa pracovného miesta a aprobácie. Prácu je možné hľadať aj na základe regiónov a druhu školy.

Databáza škôl vychádza zo štatistických informácií dostupných v registroch ÚIPŠ, ktoré sa aktualizujú raz ročne, vždy k 1. 9. aktuálneho kalendárneho roku.

Všetky pracovné ponuky sú exportované na www.profesia.sk a partnerské internetové stránky. Pokiaľ by ste mali záujem o ich export aj na stránku vašej školy, kontaktujte nás.

1. Pridanie pracovnej ponuky.

Informáciu o voľnom pracovnom mieste v školstve môžete pridať kliknutím na odkaz Pridať pracovnú ponuku v pravom hornom rohu obrazovky alebo po prihlásení sa do vášho účtu.

2. Zadanie základných informácií o pracovnej ponuke.

V popise pozície vyberte názov pracovnej pozície. Všetky informácie môžete aj vpisovať. Máte k dispozícii pegagogické aj nepedagogické pracovné pozície.

V prípade učiteľských pozícií máte na výber aj pole Aprobácia. Pridať môžete maximálne tri predmety.

Všetky polia, pri ktorých je symbol „*“, sú povinnými poľami.

Pridanie screenshot 1

3. Pridanie doplňujúcich informácií.

Pokiaľ máte špecifické požiadavky na vzdelanie uchádzača, jeho počítačovú gramotnosť, pracovnú skúsenosť a podobne, doplňte ich práve sem.

Ak máte požiadavky, aby súčasťou žiadosti boli aj iné doklady (výpis z registra trestov, motivačný list, alebo CV), upozornite na to kandidáta priamo v ponuke.

TIP: Vaša pracovná ponuka získa na serióznosti, pokiaľ bude obsahovať aj informáciu o termínoch, dokedy môžu uchádzači reagovať, rovnako ako aj termín ukončenia výberového konania.

Pridanie screenshot 2

4. Výber školy a pridanie kontaktných údajov.

Z databázy škôl vyberte tú vašu. Inzerovať na Edujobs.sk môžu len školy a školské zariadenia registrované v databáze Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Kontaktné údaje slúžia na potvrdenie a overenie pracovnej ponuky.

Po tom, ako ponuku potvrdíte, ju musí ešte overiť administrátor Edujobs.sk, čo trvá zvyčajne 1 hodinu. Následne sa ponuka zobrazí na stránke www.edujobs.sk. Pracovné ponukuy pridané cez Edujobs.sk sú exportované aj na Profesia.sk, kde sa objavia do 4 hodín od overenia.

TIP: Ak neviete nájsť v zozname škôl tú vašu, skúste zadať jej adresu alebo EDUID. Keď sa vaša škola alebo školské zariadenie nenachádza v zozname, no patríte medzi takéto organizácie, kontaktujte nás.

Pridanie screenshot 3

5. Ako dlho bude ponuka zverejnená?

Pracovná ponuka je zverejnená po overení administrátorom na obdobie, ktoré končí jeden týždeň po dátume zvolenom ako "Predpokladaný termín ukončenia výberového konania". Ak sa vám za túto dobu nepodarilo pozíciu obsadiť, môžete ju jednoducho predĺžiť kliknutím na odkaz priamo v tele potvrdzujúceho e-mailu, editovaním ponuky a opätovným nastavením dátumu ukončenia výberového konania.

6. Aktivácia konta

Po zverejnení pracovnej ponuky a jej overení administrátorom vám príde email, cez ktorý si môžete aktivovať konto. Po nastavení hesla sa budete vedieť prihlásiť do konta, čo vám uľahčí prácu s Edujobs.sk:

  • prehľad aktuálnych ponúk
  • archiv pracovných ponúk
  • základné údaje o škole, ktoré je možné editovať (vrátane počtu žiakov)
  • inzerovať ponuku priamo z konta bez nutnosti potvrdzovania
  • prehľad všetkých uchádzačov s moťnosťou otvorenia ich príloh
  • základné štatistiky o počte zobrazení ponuky a počte uchádzačov

Obsadili ste pracovné miesto a chcete ponuku vymazať?

Ponuku môžete kedykoľvek zmazať prostredníctvom odkazu v tele e-mailu, ktorý vám bol doručený na overenie pri jej zadávaní. Rovnako je možné ukončiť zverejnenie ponuky z vášho konta na Edujobs.sk.

A teraz vám už nič nebráni pridať pracovnú ponuku