Mzdový účtovník

Spojená katolícka škola, Nitra

Miesto výkonu práce
Farská 19, Nitra
Termín nástupu
1.12.2021
31.12.2021
Počet študentov školy
355
Platové podmienky
Plat zamestnanca bude zohľadňovať zákon 553/2003 Z. z. a Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 220/2022 Z. z., ktorými sa ustanovujú zvýšené stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.
nie

Požiadavky na uchádzača

Znalosť práce s PC
MS Office (Word, Excel, Outlook) - pokročilý
Vzdelanie
Minimálne požadované vzdelanie: stredoškolské s maturitou
Zameranie/odbor: ekonomické
Administratívne a ekonomické znalosti
• mzdové účtovníctvo - pokročilý
• znalosť príslušnej legislatívy
Ďalšie požiadavky
Náplň práce:

1. Spracovanie a vedenie komplexnej mzdovej agendy školy (v programe ASSECO).
2. Mesačné spracovanie miezd na podklade dochádzky a priznaných zložiek
platov zamestnancov so súčasnou evidenciou zákonných zrážok zo mzdy.
3. Poukazovanie miezd na účty zamestnancov a distribúcia výplatných pások.
4. Evidencia a aktualizácia mzdových listov a spracovávanie ELDP.
5. Komunikácia s inštitúciami mimo zamestnávateľa. Príprava dokumentov, výkazov a zabezpečenie úhrad odvodov pre sociálnu poisťovňu, zdravotné poisťovne, daňový úrad.
6. Spracovanie ročného zúčtovania dane z príjmov a ročného zúčtovania zdravotného poistenia.
7. Vypracovanie mzdových a štatistických výkazov pre príslušné inštitúcie.
8. Príprava podkladov pre rozbory o čerpaní mzdových finančných prostriedkov.
9. Sledovanie a uplatňovanie legislatívnych zmien v oblasti mzdových predpisov.
10. Zabezpečenie archivácie mzdovej dokumentácie v zmysle platných predpisov.

Adresa školy alebo zariadenia
Spojená katolícka škola
Farská 19
94901 Nitra
gcm.edupage.org
0376526621
Kontaktná osoba
Mgr. Radoslav Rusňák
0915 205 803